درباره‌ی رامونا

بذر زندگی، در خاک حاصلخیز خانواده می روید و در تابش آفتاب عشق، نهال می شود و قد می گیرد و درخت می شود و به ثمر می نشیند.

به همین خاطر است که زندگی در خانواده ایمن، حق تمامی کودکان است.
ایده افتتاح موسسه‌ای برای حمایت از خانواده‌های فرزندپذیر در سال ۱۳۹۷ با اعتقاد به همین حق اساسی شکل گرفت.
نگهبانی و مراقبت از این حق و تأمین آن، مأموریت ما در راموناست و این مأموریت، در معنای کلمه رامونا نهفته است: نگهبان عاقل!

scr team shakhes

برای آینده ی بهتر کودکان …

family therapy

رامونا در سال ۱۳۹۹ با دریافت مجوز از سازمان بهزیستی فعالیت خود را آغاز کرد. اهداف اصلی «رامونا، نگهبان عاقل» حمایت از خانواده‌های فرزندپذیر به شیوه‌های گوناگون از جمله ارائه آموزش‌های تخصصی و ترویج و ارتقای فرهنگ فرزندپذیری است.

صدای رامونا، خط مشاوره تلفنی در حوزه‌های روان‌شناختی، مددکاری و حقوقی؛ رادیو رامونا، پادکستی درباره فرزندخواندگی و فرزندپذیری؛ کارگاه‌های آموزشی رامونا که پوشش دهنده پیچ و خم‌های مسیر فرزندپذیری است و ارائه خدمات تخصصی برای پیشگیری از فسخ فرزندخواندگی از مهمترین خدمات کنونی ماست.

رامونا مانند هر موسسه حمایتی دیگری بخشی از خدمات خود را بدون دریافت هزینه ارائه می‌دهد و هزینه دریافتی در بخش‌هایی مانند کارگاه‌های آموزشی را صرف گسترش خدمات همگانی می‌کند؛ از جمله این خدمات می‌توان به ارائه بیش از هزار جلسه مشاوره تلفنی رایگان، پیشگیری از موارد فسخ فرزندخواندگی و ایجاد زیرساخت فنی برای فرزندخواندگی در سطح کشور اشاره کرد.