در مسیر فرزندپذیری از چه کسی کمک بگیرم؟

1399/07/25
در مسیر فرزندخواندگی از چه کسی کمک بگیرم

والدین زیستی افراد زیادی را در کنار خود دارند که برای بچه‌دار شدن مسیر مشترکی را طی کرده‌اند و با یک تماس تلفنی ساده به سوالات تازه والدها پاسخ می‌دهند، اما برای والدین فرزندپذیر که کودکی را به فرزندخواندگی پذیرفته‌اند، سوالاتی پیش می‌آید که نمی‌دانند از کجا و چگونه باید پاسخ این سوالات را پیدا کنند.

رامونا، نگهبان عاقلی است که برای طی کردن این مسیر در کنار شما گام برمی‌دارد: برای پاسخ دادن به پرسش‌ها، برای ارائه حمایت، برای آشنا شدن با سایر والدین فرزندپذیر و برای یادگیری راه و روش کمک کردن به کودکانی که هنوز نتوانسته‌اند باغ درون خود را شکوفا کنند.

رامونا با ارائه این خدمات از شما حمایت خواهد کرد:

افزایش دانش

برای عبور موفق از یک مسیر، خیلی بهتر است که موانع و مشکلات و گردنه‌های باریک را بشناسیم و از قبل خود را برای عبور از آنها آماده کنیم. اغلب والدین فرزندپذیر، به ویژه آنها که کودکان بزرگتر را به فرزندخواندگی پذیرفته‌اند، می‌گویند مطالعه و آگاهی درباره راهی که آغاز کرده‌اند، اهمیت خیلی زیادی در کسب آمادگی‌ آنها داشته است. به همین دلیل رامونا در بخش “خواندنی‌ها” مقالات و مطالب گوناگونی را گرد آورده است که کمک زیادی به افزایش دانش و آگهی شما می‌کند. برای اطلاعات بیشتر، کلیپ‌های کوتاهی هم در بخش کتابخانه در دسترس هستند و در بخش معرفی کتاب، کتاب‌هایی که در این حوزه وجود دارند، معرفی شده‌اند.

دوره‌های آموزشی

اگر شما یک خانواده فرزندپذیر هستید یا قرار است که به زودی کودکی را به فرزندخواندگی بپذیرید، اگر در یک مرکز شبه‌خانواده یا شیرخوارگاه کار می‌کنید و مایل هستید که از دانش به روز درباره کودکانی که از موقعیت دشوار آمده‌اند مطلع شوید، حتی اگر مدیر یک مدرسه هستید و می‌خواهید، دانش‌آموزان یا پرسنل شما زبان مثبت گفتگو درباره فرزندخواندگی را بیاموزند، می‌توانید در دوره‌های آموزشی رامونا شرکت کنید. این خبر خوب را هم به شما بدهیم که گذشته از دوره‌های عمومی، رامونا بر اساس نیازهای خاص مجموعه شما دوره‌ یاکارگاه‌های آموزشی منحصربه‌فردی را طراحی خواهد کرد تا روند آموزش به کارآمدترین و موثرین صورت انجام شود.

با مراجعه به بخش دوره‌های آموزشی، می‌توانید از زمان برگزاری و محتوای کارگاه‌ها و کلاس‌های ما مطلع بشوید. البته اگر عضو خبرنامه رامونا باشید، این اخبار و اطلاعات خیلی راحت‌ به دست شما خواهند رسید.

مشاوره

مطالعه روش خیلی مفیدی برای افزایش آگاهی است، اما ممکن است نیاز داشته باشید با کسی صحبت کنید تا بتوانید مشکلات و دل‌نگرانی‌های خود را برای او بیان کنید و پاسخ جامعی بگیرید، گذشته از این ممکن است بیش از یک بار نیاز به گفتگو برای پیدا کردن بهترین مسیر در ارتباط با فرزند خود باشید. خط مشاوره صدای رامونا در خدمت شما است.

با مراجعه به بخش دریافت مشاوره، پس از وارد کردن مشخصات کلی، برای شما وقت مشاوره تعیین می‌شود و زمان آن از طریق پیامک یا ایمیل به اطلاع شما می‌رسد. در زمان مقرر منتظر تماس شما هستیم تا از طریق مشاوره رایگان تلفنی همراه شما باشیم.

نظرتان را بیان کنید