آموزش والدین

1399/05/20
step4

کودکان عمیقاً از مواجهه با رویدادهای اطراف خود تأثیر می‌پذیرند. مغز کودک محصول دنیای اطراف و تجربه‌های روزمره زندگی است. گرچه شاید به نظر برسد، نوزادان یا کودکان خردسال معنای آنچه می‌شنوند یا می‌بینند را متوجه نشوند، اما به هرحال به آنها واکنش نشان می‌دهند و برآن اساس شکل می‌گیرند. اگر کودک در ماه‌ها یا سال‌های اولیۀ رشد با رخدادهای آسیب‌زا مواجه شود، لازم است والدین فرزندپذیر زمانی را صرف شناخت و پاک کردن اثرات این تجربه‌ها و خلق تجربه‌های جدید و سالم بکنند، زیرا عشق به تنهایی برای زدودن اثرات رویدادهای آسیب‌زا کافی نیست و دانش و مهارت در ترکیب با صبوری و پایداری است که مؤثر واقع می‌شود.

به همین دلیل، برای افزایش دانش و مهارت والدین فرزندپذیر، رامونا، نگهبان عاقل از ابتدای مسیر فرزندپذیری در کنار شما است تا گذشتۀ فرزند خود را درک کنید و از اثرات احتمالی آن بر روند حساس رشد در ماه‌ها یا سال‌های آغازین زندگی او آگاه شوید.

عناوین دوره‌های آموزشی رامونا برای والدین و متقاضیان فرزندپذیری به زودی اعلام خواهند شد. محدودیتی برای شرکت در هیچ‌کدام از کلاس‌ها یا دوره‌های آموزشی رامونا وجود ندارد. با این حال پیشنهاد می‌کنیم در همه جلسات هر دوره به ترتیب ارائه شرکت کنید. اما اگر به دلایل مختلف، فرصت شرکت در دوره کامل را ندارید، موضوع مورد نظر خود را انتخاب کنید و در زمان برگزاری با رامونا همراه باشید.

نظرتان را بیان کنید